To nezastavíš...

29. září 2017 v 16:02 | Yvona
Než jsem měla děti, na věk a vůbec čas celkově jsem nekoukala. Oslava narozenin pro mě znamenalo hlavně setkání lidí, pití (v míře), jídlo (bez míry) a dárky (hlavně, že si vzpomenou) Bylo to fajn. Teď už to tak fajn není. Čas letí a já stárnu nějak rychleji, protože děti rostou rychleji, druhé ještě rychleji než to první. Ema chodí do školky a moudrá je za nás za oba, Gábina si silou vydobívá, co chce a že toho taky dosáhne. Za tři týdny ji bude rok. Kde se to ten rok vzal a kam vlastně zmizel?? Sakra, já to propásla.
Kde jsou ty časy, kdy jsme se poznali a začali spolu bydlet? Zestárli jsme. Já teda vypadám pořád mladě, ale manžel? Když jsem mu nedávno řekla, že má asi šedivý vlas, tvářil se, jako kdyby měl příští týden pohřeb. Když mi na minulých narozeninách řekl, že už mi táhne na 40, chtěla jsem po něm mrsknout ten talíř se steakama, co jsem měla zrovna v ruce. Pak mi došlo, že je to jídlo a vysypané jídlo bych si už u manžela nevyžehlila, to je vážná věc. Manžel v únoru slaví 30 let a nechal se slyšet, že se pár dní neukáže. No tak, co na to říct. Hlavně, že se za těch pár dní ukáže a bude celý, živý a zdravý. Já mám příští rok 35 let a vůbec nevím, co bude dělat. Asi půjdu dál životem a možná něco změním. Status vdané matky nejspíš nezměním, ale nějaká změna v životě bude určitě. Někdy se necítím zas tak stará, například když jsem ráno v šatně Emče říkala, že se má přezouvat atd, že ve třídě čekají. Ema procítěně a zamyšleně přezouvala boty, Gábina se mi v rukou kroutila jako had, na druhé straně šatny dvě další matky (neznám, nikdy jsem neviděla). Něco si povídaly a pak směrem ke mně prohodily: ty mladý si to dokážou zařídit. Nevím co, kdo a jak, ale to slovo "mladý" mě potěšilo.
Je taky fakt, že když jdu zařizovat na úřad nebo poštu, mám takový dojem, jakoby ty úřednice se mnou mluvily jako s frackem. To teda fakt nepotěší.
Na druhou stranu jsem o sebe začala pečovat, jakože opravdu vážně. Kosmetika každý měsíc, speciální krémy na vrásky, šampony a barvy na překrytí šedin. Styl oblečení jsem také přizpůsobila času.
Pokud si někam vyjdeme s manželem, je kdekdo překvapený, že máme dvě děti. Jo, holt dokážeme překvapit, nejen jeden druhého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama