Listopad 2016

Jednoduché a krásné

5. listopadu 2016 v 13:26 | Yvona
Jak být krásná? Téma na celý život, nejen pro mě. Krása vyzařuje zevnitř. Tak jo no...ale není to všechno. Pokud budu krásná vevnitř, ale fasáda nic moc, tak mě ta vnitřní krása nevytrhne a nepořídím domů jediné zrcadlo. Ne, ani kapesní zrcátko.
Mám citlivou pleť. Ale opravdu citlivou. Řadová kosmetika? Tragédie. Vichy a podobné francouzské přípravky pro zdravou a krásnou pokožku? Funkční asi tak 2-3 měsíce. Strava? Bez komentáře. Jím čokoládu, piju kafe a nic na světě mě nedonutí to změnit. Je to fakt mooooc dobrý.
Po několika zklamání a bojích jsem objevila jednoduché řešení pro citlivou pleť. Nematlat na ní něco , co se jí nelíbí, byť to má krásný obal, který předčí složení šampónu nebo krému.
Moje zaručené tipy:
1) Citrón a citrón. Voda s citrónem na pití a citrónová šťáva na obličej. Používala jsem na radu z internetu a nemůžu být spokojenější.
2) Přírodní šampóny Natura Siberica - klidně celá řada včetně masky na vlasy. U nás doma to používáme všichni. Jednak proto, že v koupelně nic jiného k použití není a jednak proto, že si Emína plete šampón s pěnou do koupele. Koupe se v mém šampónu :-( Ale...je čistá, voňavá a nemá ani pupínek. Manžel se myje čímkoliv, co mu příjde pod ruku. I kondicionérem.
3) Tvaroh nebo bílý jogurt na jakékoliv místo na těle. Používaly naše babičky, možná maminky a používám i já.
4) Havlíkova lékárna. Poněvadž už není po ránu tolik času jako před několika týdny, mám doma 3-minutovou ranní čistící masku. 3 minuty a je to.
5) Líčení. Vy opravdu chodíte nalíčené celý den? Mě ani nehne. Přiznávám, že v době, kdy má manžel přijít z práce, se trochu více zkulturním, aby viděl, že se mu chci líbit. Večerní líčení se mě zatím netýká. Kupuju, co se mi líbí, co mi sluší a víc nic. Na co dvě paletky stínů, když použiji jen dva? Make-up? CC, BB, nevím přesně, ale není krycí, a nedusím se.
6) Supermastný krém na ruce. Mazala jsem si s ním bříško, stehna, nohy. Pokud nevíte, kde sehnat, řekněte manželovi. Chlapi totiž v práci vyfasují vždy to nejlepší, na hrubé a popraskané ruce.
7) Chvíle nicnedělání. To nejlepší, co pro sebe můžu během dne udělat. Dát nohy nahoru, pokud možno mít klid a poslouchat ticho, možná koukat doblba nebo chytat lelky, to je jedno. Ať po mně nikdo nic nechce.

Zatím tak. Dost ušetřím na kosmetice, ale zase ty peníze ráda zaplatím v kadeřnictví, kde ze mě minulý týden udělaly krásnou mladou (bez poznámek) maminku dvou dětí, které by nikdo nehádal, že porodila před 14 dny.
Užívejte den, krásný den!

Žena a život, muž a smrt

5. listopadu 2016 v 13:07 | Yvona
Kupovala jsem časopis Žena a život 6 let. Po tolika letech už mě časopis omrzel. Získal sice nový kabát, ale to bylo vše. Články se opakovaly, neměly nápad, rozhovory byly fádní a vlastně o ničem. Žena a život - muž a smrt jsem nevymyslela já. Byl to jeden můj kolega. Živě jsme s kolegyní mluvily o článku v uvedeném časopise a kolega, který nás poslouchal, vyřkl to pravé a trefné "muž a smrt"
Ano, je to tak. Dříve měl časopis celkem zajímavé poznatky i k mužům a nejednoho jsem přistihla, jak se s časopisem schovává a čte :-) Bývávalo.
Co dodat. Dnes, když další číslo vidím na pultu, nevšímám si ho a koupím si něco jiného. Žena a život je možná o ženě, ale o životě ani náhodou.
Jak zhubnout? Tak jako dvakrát do roka, kdy je tomuto tématu věnováno několik stran.
Jaké plavky? Takové, jako před rokem touto dobou.
Jak na muže? Jak kdo umí. To se fakt nedá naučit z časopisu.
Zdravé vánoční cukroví? To si snad děláte srandu! Vánoční cukroví má být z bílé mouky, cukru, vajec a má být moooooc dobré. Pokud nechcete moc přibrat, tak nesmíte prostě sežrat celý plech najednou. (Ehm...já to dělám a pak mi fakt není dobře)
Další, co mě na časopisu opravdu vadí, jsou články osobností, které na hranicemi Prahy skoro nikdo nezná, tím pádem píší o všem a vlastně o ničem. Nějaký novinář, co vychovává dvě děti, má asi tak zajímavé postředy z rodičovství jako sběratelka borůvek v létě. Normální situace a vůbec ne vtipné.
Radka Třeštíková, která začala psát celkem nezaujatě, ale jakmile se pustila do přemítání a bohužel i psaní názorů na naši politiku, je to průser. Je mimo. Mimo místu, mimo ženu a život celkově. Radka se ztotožňuje s postojem své tchýně, tak to prostě je. Nebýt tchýně, tak ani snad žádný názor nemá.
Pak tu je článek o soužití dvou ...jak to tak nazvat...nepoužitelných lidí, kteří se snaží nebo spíše nesnaží o výchovu jediné dcery, což nezvládají a ještě to reprezentují jako volnou výchovu dvou Pražáků. No tak...
Fotky modelek, fotky superdrahé kosmetiky, fotky oblečení, které seženete jen v Paříži nebo Miláně. Ach jo...
Kde je ta žena? Kde je ten život?
Málem bych zapomněla...začal se v časopise objevovat článek psaný psem, redakčním psem. Přečetla jsem to jednou a došla k názoru, že nejen někteří chlapi, ale i pes dokáže mít menstruaci. Blábol na druhou!

Na závěr bych dodala, že kupuji Maminku, která mi byla po dobu 9 měsíců těhotenství nápomocná :-) Alespoň trošku :-)
Tento týden mi paní prodavačka nabízela časopis Vlasta, tak jsem se na ní koukla kritickým okem, jakože Vlastu čtou babičky a starší ročníky. Ne, nakonec jsem si Vlastu koupila a přečetla. Taky se změnila a k lepšímu. Že by Vlasta předčila ženu a život??