Mouka, kuskus, voda a olej

28. dubna 2016 v 19:45 | Yvona
Emína miluje vychytávečky na streamu. Ája je velice šikovná a já jsem se rozhodla podle ní udělat domácí modelínu. 4 ingredience a 5 minut času je pro mě ideální. Emína samozřejmě pomáhala. Mouka, sůl, voda a olej. Emína tyhle slova umí říct perfektně. Modelína dopadla na výbornou a Emína vytvářela a modelovala a byly to krásné dvě hodiny ticha a klidu. Vychytávečky jsou vážně bezva. Chvála mi vydržela jeden večer. Druhý den Emína omílala větu: "já sama, mouku, sůl, vodu a olej, mami", že jsem to vzdala, dala jsem jí to vše do mísy a nechala ji pracovat. Takový nepořádek u nás nebyl už hodně dlouho. Ještě mouku a ještě vodu a já si chtěla v klidu psát na počítači a dělat recenze a nakupovat po internetu věci na miminko, že jsem zapomněla na ten megabordel. Ovšem. bordel nikdy nikam neuteče a musí se uklidit. Ta hladká mouka byla všude, včetně koberce. Jen úklid mi zabral hodinu. Tak to ne, Emíno, zítra bude mouka polohrubá, ta se uklízí líp. Nebo spíš, hladká mouka nás v domácnosti došla. Ta polohrubá se opravdu lépe zametá. Polohrubá došla.
A co té Emíně dát, aby si vařila, byl klid a ona byla ta velká holka, co nám vaří kaši nebo co?
Pod ruku mi přišel kuskus. Ten se taky dobře uklízí. A pes to taky žere. Pak se dobře uklízí těstovinové vrtule a kolínka.
Emína má prostě období vaření. Pomáhá tátovi a mámě v kuchyni, ale chce také vařit i sama. A uklízet sama. Akorát to s tím smetáčkem tak dobře neumí, takže co zamete, to na druhou stranu rozmete. Před chvíli mi donesla v misce olej. Ona fakt ví, kde ho schovávám. Vodu ji nalévám několikrát do minuty. Těstoviny naštěstí nestojí tolik.
Jsem ráda za tohle období vaření, protože předešlé období malování nedopadlo moc dobře. Naše zeď v obýváku by mohla vyprávět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama