Jména

26. dubna 2016 v 18:55 | Yvona
Začíná boj a dohady...jaké jméno pro miminko. Manžel se na všechny mé návrhy tváří kysele. "Tak si vyber", říkám mu a předčítám jména z kalendáře. Vrastislav, Dobroslav atd. To už se manžel na gauči otočil úplně ke zdi, jasný nezájem. Holka bude Eliška. Tak s tím už nehnu, já jsem chtěla a pořád se mi líbí Anna. Já se totiž kouknu na význam toho jména. Naše Ema se jmenuje proto, že ona opravdu je velká (srdcem a hlavou) a pečovatelka. Když si vzpomenu, jak mi bylo kolikrát ouvej a ona kolem mě běhala a nosila vodu, hladila mě a dávala pusinky. Jo, to je ona, Ema!
Anna je jméno krásné ženy. Vznešená, líbezná. Eliška je varianta jména Alžběta a to je taky můj šálek kávy, protože miluju historické romány a o královnách jménem Alžběta nebo Eliška jsem přečetla hodně. Všechny byly velkolepé. Královny.
Co se týká klučičích jmen, mám vybráno Tomáše a Ondřeje. Tomáš je houževnatý a sportovec, což by bylo v naší rodině jako poklice na hrnec. Navíc neznám žádného Tomáše, který by mě kdy v životě zklamal. Prostě srdcař. Ondřej je statný, mužný, odvážný. Moc se mi líbí varianty tohoto jména - Ondra, Ondráš. Manžel se na to nekoukal zrovna nadšeně, ale poslouchal mě, což je velice dobré znamení. Nedal to najevo, ale vím, že Tomáš a Ondra na něj udělali dojem. Navíc má kamaráda Tomáše.
Manžel se jmenuje Víťa a samozřejmě navrhoval opět Víťu. Tak to jsem zatrhla rovnou. Řeknu "Víťo" a otočí se dva. Navíc jeden z nich už je teď nahluchlý jako poleno. Chápu, že manžel chce, aby se syn jmenoval po něm, ale tři generace Víti je trochu moc, ne? Že by manžel byl živoucí, veselý a rád podle významu jména? Někdy možná, někdy je i neživoucí.
Určitě se ještě budeme dohadovat, ale tak hrubý odhad jmen máme, to zatím stačí. A stejně to bude Ondra!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama