Grilovačky

3. dubna 2016 v 8:57 | Yvona
Začíná sezóna. Nakládá se maso, pije pivo, sedí pod stanem a otevírá se víno, které zbylo po narozeninách konajících se v zimě, pečou se ovocné buchty, připravují se alkoholické mixy a povídá se. Můj manžel má toto období moc rád. Rád stojí u grilu a předvádí své umění a většinou taky slízne všechnu smetanu.
U nás se má totiž situace následovně. Oznámíme rodině nebo přátelům, že budeme v sobotu grilovat. Manžel rozhodně není žádné ranní ptáče a rozhodně dál nedoskáče. Já už sobotní ráno začnu připravovat salát, něco sladkého, nakoupím pití pro všechny. Potom jdu na zahradu a připravuju posezení, hrabu trávu, poněvadž náš pes roztrhá tolik věcí a nejlépe bílé cáry nějaké tkaniny (ani nevím, kde to bere) a kolíky na prádlo. Takže moje snaha spočívá v tom, aby zahrada byla zelená, ne zelená s bílými místy. To mi zabere celé dopoledne. Po obědě se můj milovaný grillman zvedne z postele, dá chladit pivo, naseká dříví. Já mezitím na zahradu přinesu vše, co ke grilování patří plus skleničky, talíře.
Přijdou prátelé, griluje se maso, všichni chválí manžela, jak to dobře připravil a jak skvěle maso chutná. Slízává smetanu.
Vloni to bylo ještě lepší. Na rodinnou sešlost jsem naložila tři druhy masa, každé na jiný styl, napřiklad bylinky nebo pikantní. Připravila jsem ovocnou bowli, připravila posezení na zahradě, přichystala hračky pro děti a....smetanu slízl opět manžel. Naštěstí mi to manžel umí vynahradit. Nesedí jen tak a neposlouchá chválu, která ho samozřejmě těší, ale také se přidá do rozhovoru s tématem, jakou má skvělou ženu.
Grilovací sezóně zdar!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama