Příběh č.6

13. března 2016 v 8:23 | Yvona
Je tu poslední příběh a je o tom, jak se žena mění muži před očima a on si toho všimne bohužel pozdě.
Od raného mládí měla jasno, bude mít spoustu dětí a bude s nimi doma. Jakmile poznala svého manžela, věděla hned, že je to otec jejích dětí. Jemu to imponovalo. Vzhlížela k němu, k jeho práci, k jeho penězům. On byl hrdý na to, že má doma ženu, která ho má za Boha.
Narodilo se jim první miminko a ona začala "bláznit". Vyházela skoro všechny potraviny a začala pěstovat svojí zeleninu, bylinky. Vyházela všechny šampony a kosmetiku a věřila, že bez make-upu a voňavé pokožky po kokosovém oleji bude krásnější. Byla přirozená, líbila se sama sobě. Vyházela všechny šaty a blůzky s tím, že je stejně nepotřebuje, ona je teď manželkou a maminkou na plný úvazek, sedí doma nebo pracuje na zahrádce. Odpojila pračku a myčku. Její důvod? Bezohlednost k přírodě. Manželovi se začalo zdát, že je s ní něco v nepořádku, ale řekl si, že jí to přejde.
Další miminko se jim narodilo za dva roky. Manželka přestala nakupovat. Pečivo pekla doma, v lednici měli jen zeleninu, v kuchyni ovoce. Štáva byla jen přírodní. Což o to, byla dobrá, ale kde je to, co jím já? Ptal se manžel. Přestal už hledat vyžehlené košile, obědval v práci v kantýně a večer raději nejezdil domů, vždycky se někde zdržel. Začal tušit, že je opravdu něco v nepořádku, když po návratu domů našel neupravenou, pohublou manželku, která mu nedá ani pusu, ani se nezeptá, jak se měl v práci, jen mu oznámila, že potřebuje peníze na eco-plenky, biostravu a na pobyt v šumavských lesích. Předražený pobyt v chatě bez vody a elektřiny, ano, včetně dětí. To v žádném případě, rozzlobil se manžel. Syn pojede na sportovní tábor a dcera půjde na baletní přípravku nebo k babičce do města. Chce si s manželkou v klidu pohovořit o té velké změně. Ale ona přece dělá pro rodinu to nejlepší. Nemají doma žádné sajrajty, které znečišťují svět, ona maká na zahrádce, aby měli co jíst, to ona stojí každé ráno u valchy s přírodním pracím prostředkem, aby děti neměly alergii. Zapsala už obě děti do lesní školky a basta. On to zaplatí.
Možná to vzdal. Dal jí všechny peníze, o které si řekla, spí v oddělených ložnicích, protože jeho manželka spí podle fází měsíce, a také jejich milování probíhá jen jednou za měsíc, když je ona připravená. Prý může žít takový život, jaký chce, ale ona s dětmi bude žít v souladu s přírodou jako naši předci. Vyhodila televizi, video, nezaplatila předplatné magazínů a novin. Bude své děti učit doma, aby unikly svodům velkého, zlého světa.
Manžel jezdí domů jen na víkendy, ve městě si sehnal byt. Děti nemůže vzít ani do ZOO, prý je to trápení zvířat, tvrdí ona.
Už to vzdal úplně. Chce zpátky tu ženu, která ho měla za Boha, ale neví, jak to udělat. Chce syna, s kterým bude chodit na fotbalové zápasy a dceru, s kterou bude chodit nakupovat. Měl se ozvat dřív, teď už je pozdě.

Na takový typ maminek jsem si vzpomněla nedávno, když jsem jednou z auta viděla osamocený dům. Byl tedy kousek od silnice, takže bylo vidět, jak manžel nastupuje ráno do auta, asi jel do práce, a loučila se s ním taková postava v dlouhé sukni a svetru, s mísou v ruce. Nejdřív jsem si myslela, že je to babička, ale když jsem viděla tu ženu zblizka, byla mladá. Pak jsem se dozvěděla, že tato rodina žije alternativním životem, stranou od zbytku světa. Co na to budou říkat děti? Budou přece studovat ve větším městě, ne? Dále jsem jednu takovou maminku potkala na ukázkové hodině angličtiny. Cokoliv, co říkala, bylo o přírodě, bio, eco, oblečení z bavlny, školka jen montessori nebo lesní. Byla trochu stranou od ostatním maminek, nedala si nic jiného k pití, jen vodu. My pily kávu a limonádu a braly si občerstvení a ona se na to tvářila, jak kdyby to bylo to nejjedovatější na světě.
Nicméně, takové maminky obdivuju. Já jsem totiž ráda za takový život, jaký vedu a neumím si představit, že bych žila bez elektřiny, bez kafe a novin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama