Příběh č.5

8. března 2016 v 16:21 | Yvona
Dovolila bych si menší úvod k tomuto příběhu. Maminky, o kterých zde budu psát, si zaslouží můj obdiv. Jsou samostatné, odvážné a rozhodné. Je mi jasné, že to není vždycky růžové, ale jejich odvaha a odhodlání z nich činí neuvěřitelné bytosti. Jsou na sebe hrdé, jsou hrdé na svou rodinu a na svou práci.
Víte, i já jsem se po narození dcery snažila najít práci. Svoje miminko jsem milovala, ale hledala jsem pár hodin pro sebe, hledala jsem práci, kterou bych vykonala podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a měla z ní radost. Udělala jsem pro to myslím hodně, ve volném čase jsem se učila slovíčka a složila státnici z němčiny. Zdokonalovala jsem se v angličtině a ruštině a stále četla noviny, abych byla v obraze. Bohužel při statusu "mámdítě" je to pro jihočeské firmy signál o tom, že vám určitě v porodnici usekli ruce, takže nemůžete psát a taky vám určitě usekli hlavu, takže už nemůžete myslet. Stručně řečeno, jakmile se vám narodí dítě, ztrácíte na trhu práce cenu a začínáte odznova. Nejlépe jako prodavačka v supermarketu, s tím se ovšem smíří málokterá maminka, která už ve své práci dosáhla nějakých výsledků. V té samé době, kdy jsem vzdala posílání životopisů a odpovídání na inzeráty, jsem začala ve svém okolí potkávat pracující maminky. Fyzioterapeutka, pekařka, kuchařka, majitelka rodinného centra, obchodní zástupce. Všechny mají jedno společné - jsou svojí vlastní paní, a svého rozhodnutí nelitují.

Začíná se příběh č.5
Miluje svoje dítě, ale také miluje svojí práci. Hodně studovala a hodně si toho musela odpustit. Odešla na mateřskou s tím, že tento čas věnuje sobě. To ona se teď musí rozhodnout, protože je jasné, že život a práce v nemocnici už nebude jako dřív. Manžel jí pomohl. Zařídili spolu pronájem prostor a vybavení čekárny a ordinace. Ještě týden před porodem byla už ráno v práci. Za pár dní ležela v porodnici a držela v náručí své miminko. Návrat do práce nebyl tak složitý. Syna uspala v kočárku na zahradě u okna, a věnovala se pacientům a také klientkách v kurzu pro těhotné. Hodina se povedla, ona měla radost z odvedené práce a už se těšila, až se její syn vzbudí a ona ho pochová. Manžel ji obdivoval. Sice byly dny, kdy padala únavou, ale která maminka není unavená, že? Ona přece nepracovala od rána do večera, jen pár hodin a vyplatilo se to. Porodila druhé dítě, dceru. Pokaždé, když jí vidím, je usměvavá, a zdravě sebevědomá.
Další maminku, kterou obdivuju, je bývalá manžerka velké firmy, která dnes peče dorty a jaké!! Tolik fantazie a práce. Její dcera je krásná princezna, která svojí mamince pomáhá při pečení dortů. Jsou v tom velice úspěšné a manžel je na svou ženu hrdý. Práce a úspěch mamince velice sluší.
Majitelka rodinného centra je zjevení. Dokázala v centru města otevřít rodinné centrum pro maminky s dětmi, kde děti nejsou středem vesmíru. Ať tam přijdete v pondělí nebo ve čtvrtek, pokaždé vás přivítá s úsměvem a je připravena vám (ano, maminkám) dopřát jen to nejlepší.
Potkala jsem maminku, která dělá lapače snů, plete nebo dělá šperky a je v tom úspěšná. Mám kamarádku, která vede úspěšný obchod s kávou, čajem a vším, co s tím souvisí.

Milé maminky, vím, že to není rozhodnutí ze dne na den. Pokud se máte kam vrátit do práce a vy se chcete vrátit, není co řešit. Ty ostatní, buďte na sebe hrdé a poslechněte svůj vnitřní hlas. Pokud vám personální ve firmě, kam byste chtěla nastoupit a máte na to, (ale jste maminkou) řekne, že nemá zájem, veřte, že zájem by měla mít. Na místo, o kterém sníte, nastoupí studentka, která také jednoho dne (třeba po 3 letech) otěhotní a bude ve stejné situaci jako vy.
A nevěřte šéfům, kteří vám vysvětlují, že maminka na mateřské je pořád s dětmi doma. Jeho manželka je totiž doma s dvěma dětmi a on to tak chce. Vy jste jiná. Jste schopná, organizovaná, trpělivá a pracovitá. Pokud máte oporu v rodině a máte nápad nebo i chuť, jděte do toho. Prodavačku v supermarketu můžete dělat vždycky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jkamionkova Jkamionkova | E-mail | Web | 9. března 2016 v 10:20 | Reagovat

Dekuji za inspirativni clanek!!! :) Maminky tohle potrebuji slyset! Neni jednoduche sebrat odvahu, ale neni to nemozne ;)

2 Yvona Yvona | 9. března 2016 v 14:50 | Reagovat

Jsem ráda, že se vám článek líbí. Odvahu má každá z nás.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama