Příběh č.4

1. března 2016 v 20:23 | Yvona
Celý život se koukala na to, jak je její mamka sama. Mamka chodila do práce a ještě večer do druhé práce, aby to sama utáhla. Sama s ní psala úkoly, sama ji vyzvedávala ze školy, sama....její dcera se zařekla, že sama nikdy nebude a její děti taky nebudou nikdy samy. Taky se zařekla, že si najde staršího partnera, protože ty jsou už rozumnější, vyzrálejší a taky se o ní postará, finančně.
A tak hledala. Našla o 20 let staršího muže, užívala si nádherné dovolené, luxusní večeře, velký byt. On se rozvedl a byl s ní. Jeho děti je občas navštěvovaly, ale ona chtěla svoje miminko. Chtěla, aby si miminko s nimi užívalo dovolené, velký byt, měla pro něj vybraný super drahý kočárek, originální oblečení a drahé boty. On nebyl proti. Měl svoji firmu, která ho živila, a vydělávala mu na jejich nákladný život. Otěhotněla. Hormony pracovaly, byla unavená, postupem času i prostorově výraznější a on jezdil domů až večer. Už ji nezval na obědy, na večeře, na dovolené. Byla z toho smutná, ale smutek přebíjel ten luxus kolem ní. Miminko bylo na světě, krásný chlapeček. Myslela si, že přítel bude ze syna nadšený. On nejevil žádný extra zájem a pořád jezdil domů až večer, někdy v noci odcházel. Byla unavená ze starostí o miminko, ale vycházela přítelovi vstříc, chystala mu jeho oblíbené jídlo, koupila si drahé šaty i spodní prádlo, starala se o sebe.
Začala mít zvláštní pocit, že něco není v pořádku. Proč se jí vyhýbá, proč si syna nepochová? Proč se stará jen o to, aby měl syn elitní školy? O ní se nestaral. Řekla si o peníze, ty dostala, to bylo vše, co od něj mohla čekat.
Jednoho dne přišel domů s tím, že od ní odchází. Že nechce mít doma matku s dítětem, ale partnerku pro život, jeho život. Potřebuje partnerku, která by mu věnovala veškerý čas a nebaví ho se o ten čas dělit s dítětem. Odchází od ní k jiné, mladší, svobodné, krásné. Byt, peníze, to vše bude pro syna, ona ať si najde práci. Nebyl to šok, byl to její kolaps. Všechno je pryč, její sen o rodině je pryč. Otec jejího dítěte odchází a nechává jí tam samotnou. Dopadla jako její matka.
Odjela se synem pryč.Brečela několik dní, psala mu, volala, číslo nedostupné. Takhle elegantně se jí zbavil. Za 14 dní přišly na její účet peníze. Na soukromou školku, samozřejmě nejlepší v okolí.
Nezmění na tom nic. Může změnit jen sebe. Začala hledat práci a našla, byla vděčná za pár doučovacích hodin ve škole a brigádu. V noci stála na terase a koukala před sebe, na svou budoucnost. Ne, ona bude šťastná. Syn rostl jako z vody, , prodala byt a koupila dům pár desítek kilometrů od města, syn začal chodit do obyčejné školy. Našla si práci na plný úvazek. O víkendu chodili se synem do ZOO a do lesa, do přírody, kterou syn začal poznávat. Jeho otec už se nikdy neozval. Nemá zájem. Doneslo se k ní, že ho viděli na večeři s krásnou a mladou blondýnou.
O několik let později....ona si našla partnera pro život. Je rozumný, hodný a stará se o svou rodinu se zodpovědností a láskou. Její bývalý přítel, který jí tak ublížil, chodí na luxusní večeře sám, lítá na dovolené sám a v noci kouká z terasy před sebe. Nic tam nevidí. Nemá budoucnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama