Ošetřování

13. března 2016 v 8:38 | Yvona
Moje dcera je velice empatická a vnímavá. Už jsou to dva, dlouhé, týdny, kdy mi není dobře. Emínka si chce hrát, malovat, a chce mít doma svojí usměvavou maminku. Bohužel můj stav mi dovolí ležet, občas něco ukuchtit nebo se jít krátce projít.
Moje dcera ovšem vzala situaci do svých rukou. Chce mě vyléčit. Od strejdy a tety dostala doktorský kufřík. Vždy, když se chytnu za bříško, Emína mi řekne: "mamí, hají". Já si lehnu na gauč, doktorka (já jí řikám doktorka plyšáková) vytáhne nástroje a poslouchá mi bříško a srdíčko, provádí palpační vyšetření hrudníku, stříhá nehty, dokonce si minule vzala skalpel, že mi rozřízne pupík. To už nepomůže, říkám jí. Změří mi teplotu, to už je vážné. Vyšetření skončilo a začíná ta nejdůležitejší část, namazat mamince nohy.
Jak uvidí Emína modrou niveu, už křící: "já, já, já chci". Sundá mi ponožky a maže poctivě každý prst, nehet zmizí pod vrsvou nivey. Potom kotníky, a lýtka. Její výraz hovoří za vše. Hlavně nic nezkazit, namazat poctivě každý kousíček.
Včera jsme byly koupit další zásoby modré nivey a pořád si myslím, že jsme nekoupily dost.
Má to svojí výhodu, moje nohy jsou jemné jako dětská prdelka. Máme před sebou ještě 7 měsíců, a to je hodně nivey.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama