Příběh č.1

15. února 2016 v 13:42 | Yvona
První slza, druhá, další. Na testu je jen jedna čárka. Jak dlouho už? Týdny, měsíce?
Naše hrdinka je vdaná, má hodného manžela, manželství je stereotypní, tedy spíš pro jejího manžela. Manžel je flegmatický. Ona se trápí, chce dítě, ale nejde to. On má mužské myšlení - není teď, bude později. Manželka se trápí, ale potichu, on se taky trápí, ale chodí sportovat a věnuje se práci na 100%. Každé všední ráno vstanou, ona udělá snídani, on jde koupit noviny. Bytem voní káva. On čte sportovní přílohu, ona společenský deník, nemluví spolu, jen pijí kávu. V 8 hodin odcházejí do práce, pracují ve stejné realitní kanceláři, od 8 do 5 odpoledne. Ona jde potom domů, a připravuje večeři, on jde do posilovny, nebo ujede na kole 10 km. Večer dopadne stejně, navečeří se, koukají na televizi nebo on zůstane u televize a ona si tajně zaleze do postele a prohlíží si knihu "to je naše miminko". Budu skvělá máma, myslí si, ale proč nemáme miminko? Jsem nešťastná.
Na konci týdne je večírek. Firemní. On nemůže, má angínu ( z toho kola), ona jde, protože tam jdou všechny její kolegyně. Uprostřed večírku, když už je ona opilá, se objeví kolega z jiného města. Pěkný, urostlý. Skončí v šatně, pár minut zapomnění. O měsíc později manželka zjistí, že je těhotná. To jako fakt? První slza, druhá, třetí. Slzy štěstí. Manžel není otec, to je jasné. Je těhotná a ví s kým. Volá kolegovi, chce se s ním sejít. Kolega souhlasí, u oběda se mu manželka svěří, kolega ji na oplátku řekne, že už se mu dlouho líbí a že se o miminko postará. Rozvod. Manžel je překvapený, smutný, ale stále flegmatický. Když manželka chce, ať jde. Rozvedená se nastěhuje s kolegou do manšího, skromného bytu, jde na rizikové těhotenství a připravuje se na novou, vysněnou roli matky. Narodí se jí syn a život má zase smysl. Všechno se točí kolem syna. Nedávno jsem jí potkala ve městě s kočárkem, je krásná, rozkvetlá, a zamilovaná. Zamilovaná do kolegy, syna a do života.
A taky jsem potkala bývalého manžela. Je zamilovaný. Zamilovaný do mladé holky, do vyhlídek na akční způsob života. Proslýchá se, že ta mladá holka je těhotná. Prý se budou brát.
Jo, takový je život. Dítě si vybírá svoje rodiče a ví, jak na to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama