Pesimista vs věčný optimista

7. února 2016 v 16:42 | Yvona
Schválně, komu z nás dvou byste přisoudily optimistu a komu pesimistu? Manžel se umí krásně usmívat, je přátelštější než já a když se pro něco nadchne, dokáže být soustředěny a odhodlaný (více než já).
Nicméně, on je z nás dvou ten větší pesimista. Když přijdu s novým plánem nebo nápadem, tak je schopen vymyslet nejméně 5 důvodů, proč to nepůjde. Ono to není tak lehký. Ovšem moje životní zkušenosti mluví o tom, že co chci, toho dosáhnu. Nějak to přece jít musí.
Zrovna nedávno se stalo, že manžel šel na personální vyřizovat si novou smlouvu. Firma po něm požaduje, aby si vyzvedl výpis ze zdravotní karty svého doktora a pak šel k firemnímu doktorovi na prohlídku. Manžel mi to volal a říká "ale ženský řikají, že na to nebudou mít čas, že toho mají hodně, že neví, jestli to vyřídí" Nechal se tím pesimismem úplně strhnout. Já však vím, že ženské na personálním mají asi tolik práce, že stihnou denně dvě kafe a v půl 4 jdou domů. Že ženské z personální chtějí být důležité a mají pocit, že bez jejich práce firma musí být dávno na dně nejakého bahnitého rybníku.
Já udělala tohle: zavolala jsem doktorovi, že potřebuju výpis z manželovy karty. Druhý den jsem tam došla, výpis připraven, stovka zaplacena. Další den šel manžel k tomu firemnímu doktorovi. Výpis vyřízen, osobní dotazník vyplněn v 10 večer a smlouva vyřízena. Dva dny a konec, vyřízeno. Manžel a ženské na personálním valily oči. Manžel je prý šťastný, že mě má. Si myslím. Já se totiž pesimismem nenechávám moc často ovlivnit a taky vím, že co si nevyřídím sama, to nemám a že když vyřizuju s úsměvem, tak jde prostě všechno.
Budeme kupovat byt. Manžel je už s tím smířený, ale občas vyhledá zase nějaký důvod, proč tohle nejde a tohle nejde. Moje odpověď: Víťo, neser! mluví za všechno. Oběhla jsem banku, zjistila podmínky hypotéky, obden koukám na nabídky realitek a taky jsem sjela všechna diskuzní fóra ohledně koupi bytu. Ještě mi zbývá nastudovat kupní smlouvy a rezervační poplatky. Já jsem ta optimistka, co do toho prostě jde. Manžel je pesimista, který stojí opodál, čeká, co hrozného se stane a když se nic nestane, tak je v klidu. To je život!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rock-Lee13 Rock-Lee13 | 9. února 2016 v 15:11 | Reagovat

Jsem přesvědčen, že je lepší optimismus než negativní myšlení. Všeho ale s mírou! Přehnaný optimismus také není ideální.

2 Yvona Yvona | 9. února 2016 v 15:33 | Reagovat

[1]: Vím, že můj optimismus není občas ideální, od toho mám manžela, aby mě přibrzdil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama