Akčně nebo pohodlně?

3. února 2016 v 12:27 | Yvona
Jak vždycky říkáme s manželem: my jsme se hledali. Jak v čem. Máme stejné cíle a postoje, ale co se týče představy o prožívání volných chvil, to jsem se fakt minuli.
Já jsem akční člověk, klidně to přiznám, není to nic, kvůli čemu by se vraždilo. Mám ráda plány, nebo také překvapení, ale hlavně chci, aby se něco dělo. Když má manžel volné víkendy nebo dokonce volný všední den, tak jsem vždy přišla s nějakým plánem, z kterého on bude zaručeně paf. Paf teda nebyl ani náhodou, manžel by nejraději volný den prožil válením, odpočinkem, díváním se na film apod. To bylo něco na mě. Přemlouvání, vyhrožování, nic nepomohlo. Stejně jsem s ním nehla. Je to zabejčenej bejk, jak mu opakuju. Pes je ale zakopaný někde úplně jinde. Když byl manžel a jeho bratr malý, měli a ještě mají akční maminku. Přes týden chodili do školy a každý víkend byli někde...na horách, u babičky, prostě kdekoliv jen ne doma.
A teď má manžel mě. A historie se opakuje,ale tentokrát řekne manžel "ne" a je vymalováno. V našem manželství se sešel jeden akční a jeden pohodlný člověk. Záleží na Emíně, na jakou stranu se přikloní. Ležet na gauči a sledovat pohádky by jí šlo, rozložit si na gauči stavebnici by jí taky šlo. Tahat ven, když Emína nechce, to už je u nás odložená věc. Ale jak Emínu nalákám ven na "ňami" a do vlaku nebo do auta, to už se hlásí u dveří oba dva. To je ale záhada, že?
Poslední dobou si všímám jedné zajímavé věci. Dva lidé, kteří spolu žijí, se začínají pomalu, ale jistě, ovlivňovat nebo dokonce si prohazovat role.
Nedávno, když bylo venku hodně sněhu, jsem si sama od sebe řekla, že by nebylo špatné strávit den na gauči u telky, dvakrát denně něco v kuchyni uplácat k jídlu a nejlépe si to sníst přímo na gauči. Já se snad nepoznávám. Kdyby mi tohle řekl manžel, tak nad tím mávnu rukou. Manžel na druhou stranu přišel s tím, že je venku spousta sněhu a že kdybychom jeli do města, kde vyrůstal, že je tam super kopec na sáňkování a bobování. Ehm, co?
No, nejeli jsme, protože se mnou nehnul ani o cm z gauče.
Jestli to takhle půjde dál, tak manžel bude o víkendu každé ráno běhat, potom bude v létě celé odpoledne na zahradě a na příští týden naplánuje nejméně dva výlety. Já osobně se nechám překvapit...za pár let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 3. února 2016 v 12:32 | Reagovat

please klikni + mozes sa aj zapojit (:
http://dollarson.xyz/index.php?ref=39798

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama