Nepochopení

11. ledna 2016 v 22:01 | Yvona
U nás v rodině je pár věcí, nebo spíše milión věcí, ale tenhle článek má omezené množství znaků, které nikdo nechápe.
Můj domácí peeling. Smíchám mletou kávu a olivový olej, naliju do misky, nechám na kuchyňském baru trochu odležet. Manžel přijde (nečekaně) do kuchyně, otevře ledničku a čeká, že tam bude překvapení šéfkuchaře nebo co, zavře ledničku s tím, že tam není to, co čekal, rozhlíží se po kuchyni, namočí prst do MÉHO domácího peelingu, olízne prst a řekne, že je to hnusný. To je můj domácí peeling, povídám. Jak si můžes matlat na obličej tohle? Nechápe. Tak proč do toho strkáš prst? To si myslíš, že je jídlo? Nechápu.
Očkování psa. V úterý povídám, měli bychom dojet se psem na očkování. Dojedeme, odpovídá manžel z gauče. A nejedeme. Nechápu. Ve středu, čtvrtek, pátek, sobotu říkám, že už bychom měli dojet s tím psem na očkování, ty třetí týden od posledního očkování vychází na tento týden, má to svůj důvod, ne? Manžel nechápe. V neděli mi řekne, že dojedeme se psem v pondělí. Já zuřím a křičím na něj, proč není schopný zvednou svůj zadek, chytit psa, strčit ho do auta, jet 10 minut k veterináři. Nechápu pro změnu já. Dyť jsem řekl, že dojedeme, lásko. Prý nechápe, proč se tak rozčiluju. Já zase nechápu, jak jeho slova: dojedeme, znamenají: ano, dojedeme, ale až mě se bude chtít. Fakt to nechápu. Zastřelte mě, ale jsem totálně mimo jeho chápání slov, relativnosti času.
Sobota odpoledne. Emíno, půjdeme si zajezdit ven na kole. Tak jo, připravím oblečení pro Emínu, začnu jí oblékat a manžel sedí spokojeně u pc a kouká na nějaké video. Jdeme, ptám se. Jo, jdeme. A dál sedí u toho pc. Nechápu. Po půl hodině honění se za dcerou to vzdávám. Tak jdeme nebo co? Jo, odpovídá od pc. Nechápe moji otázku. Zvedne se, obleče se a začne se u dveří přetahovat s Emínou o kolo. Ta řve. Nechápu. Já řvu na manžela, ať toho nechá. On nechápe mě.
To je jen hrubý náčrt toho, co se u nás doma děje. Opravdu začínám rozumět tomu, že žena je z Venuše a muž z Marsu, nebo je to naopak?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama