Král Kazisvět

7. ledna 2016 v 13:28 | Yvona
Neměli jsme jí tu pohádku pouštět. Nebo to má prostě v krvi. Naše Emína je Král Kazisvět I. To je bez debat. Všechno ničí, na domluvy je úplně hluchá a zkouší tak moji trpělivost a hloubku mého studu. Je dost možné, že to vzdávám, pomalu ale jistě se přeměňuji z neurotické matky na drastickou matku. Neposlechne, bude trest.
Doma máme několik počmáraných a natržených knížek, zmačkaných fotek, namočených plyšáků, rozházené psí granule v bytě už ani nesbírám. Dále je tu několik mých učebnic, které Emína pokreslila zvýražňovačem. Knížky z knihovny mají své tajné místo, protože je docela možné, že v rukou Emíny by se proměnily v saláty, které bych musela ještě knihovně zaplatit. Tento týden jsme byly v knihovně na dětském dopoledni a za dveřmi byl papírový betlém. Král Kazisvět zableskl očima a už zkoušela, jestli a proč ty papírové figurky vlastně drží na papírovém podkladu. Dále se rozběhla k počítačům, rvala sluchátka, bouchala do klávesnice. Já jsem zavrtala oči do podlahy, chytla ji do rukou a utíkala z knihovny pryč.
Král Kazisvět také zkouší, co vydrží náš pes. Pes se jmenuje Rony a je to štěňátko a umí se ozvat. Náš pes totiž nemá rád tahání za ocas, píchání do očí a tahání za uši. Král Kazisvět nesnese, aby byli tatínek a maminka spolu, sami dva. Král Kazisvět tudíž nemá vůbec žádnou šanci na dalšího sourozence. Král Kazisvět utíká, šahá do špinavého sněhu, má špínu z ulice až za ušima. Když uvidí pro ni neznámou věc, začne ji rozebírat. Tudíž se nedá věc nikdy, opakuji nikdy, složit.
Král Kazisvět také ničí nás, naše nervy, naší trpělivost, naši schovívavost. Snad z toho vyroste.
Emína mi dost připomíná mě samotnou. Když mi mamka řekla, nedělej to, tak já šla a udělala to. Proč mi to jako zakazuje? Já to přece dokážu. Tímto děkuji mojí mamce, že to se mnou přežila. Já se to budu muset naučit taky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama