Jen to nejlepší

22. ledna 2016 v 22:01 | Yvona
Když myslíte na to, že budete mít dítě nebo dokonce dítě čekáte, hlavou se vám honí tolik myšlenek. Jedna z nich je: chci dát dítěti to nejlepší. Ale co to je?
Já jsem měla jasno: do 2 let naší ratolesti nebudu utrácet za nové oblečení. Jeden z mých důvodů, proč takhle šetřit na výbavičce bylo, že miminko do 2 let nadělá tolik špíny a skvrn a zejména na svém oblečení. Navíc a to jsem se přesvědčila u naší Emíny, roste ze všeho hrozně rychle! Emíně jsou 2 roky a něco a má velikost na 3-letou holčičku. Musím se přiznat, že úderem jejích 2.narozenin kupuju hezčí trička, šaty a kalhoty, protože je vidět, jak se to Emíně všechno líbí a jak si je nechce tolik ušpinit, protože bychom to špinavé musely hodit do koše na prádlo a je dost pravděpodobný, že v tom koši by to zůstalo nejméně 2 dny a k tomu další 1 den sušení!! No to ne!! 3 dny čekání na vyprané a suché tričko nevydrží žádná ženská. Jediné, co bylo od počátku na naší holčičce drahé, byly boty. Vozila jsem jí po městě v kočárku a místy jsem se bála, že někdo přiskočí k našemu kočárku, obhlédne boty , vezme si je a Emína zůstane jen v ponožkách.
Pleny jsme nakupovaly jedině v akci a ve velkém. Když se Emína blížila k 1 roku, sáhla jsem po těch nejlevnějších plenkách a víte co? Nic se nestalo. Žádná alergie, žádný pláč, žádné hroucení. Plenka jako plenka, stejně byla počůraná a ještě tam bylo něco navíc. Nedávno jsem zahlédla super drahé plenky, které na povrchu ukáží modrý pruh na znamení, že je miminko počůrané. Nic proti, ale každá maminka se stejně jednou za hodinu podívá ručně nebo zavětří.
Příkrmy šly u nás na dračku, ale polovinu z nich jsem Emíně dělala sama. Na to, že neumím pořádně vařit, my to s ponorným mixérem šlo. To, co jíme u nás doma, by asi kontrolou neprošlo. Ovoce, zelenina, ta u nás sice vládne, ale ty hranolky a kečup a steaky a burgery, to už asi ne. Ale vidět Emínu, jak jí s chutí třetí knedlik s kachničkou, to už za to stojí. Hranolky má taky moc ráda, děláme samozřejmě domácí. Přiznávám, že nás vlna bio nezasáhla ani z rychlíku, protože si říkám a to dost často, že to, co nám v dětství dávaly naše mamky a babičky, tak to by zavánělo honem na čarodejnice. Jedla jsem chleba s máslem, párky, večer jsem obírala uzená žebra, čokoláda u nás byla vždy a ...myslím, že jsem celkem v pořádku a nemám žádnou alergii.
Chápu, že mnoho maminek chce pro svoje miminko to nejlepší, někdy hlavně to nejdražší, nejvychytanější jídelní židličku, vaničku na koupání, nejmodernější hračky, značkové oblečení a ještě značkovější vybavení do kočárku.
Možná , že to vyzní, jako by nám bylo líto peněz, ale to není pravda. Jen mi to umazané tričko za pár korun nepocuchá tolik nervy, Emína lítá z kaluže do kaluže a já jsem úplně v pohodě. Plenky na noc jsou sice za 2 koruny, ale mají stejně krásnou opičku jako mnohem dražší plenky. Vezmu těch 500 korun, co bych dala v butiku za jedny dětské kalhoty a jedeme do ZOO nebo zajdeme do nové restaurace a užijeme si pár hodin pospolu.
Pro miminko jen to nejlepší!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama