Jen dopoledne

27. ledna 2016 v 22:31 | Yvona
Je to tady. Hledá se ideální školka pro mou dceru. Chci, aby se jí tam líbilo, aby se ve školce pořád něco dělo, protože taková je moje dcera. Pořád se musí něco dít, jinak je to nuda. Chci, aby byla mezi jinými dětmi, rodiče uz zná. V bezmála třech letech je opravdu čas trávit den s dětmi a hrát si a malovat a honit se po zahradě.
U nás ve městě je školek dost, dětí ještě víc a teď pozor, některé školky upozorňují rodiče, že pokud je maminka na mateřské dovolené s mladšim sourozencem, tak ten starší může být ve školce jen dopoledne. To jako opravdu?
1) Beru z pohledu maminky: Emína se na školku těší, i když je trochu ostražitější a uzavřenějsí, děti má ráda. Každý den chce chodit ke školnímu hřišti, aby se koukala na děti. Chce s dětmi malovat, chce si s nimi hrát a prát se o hračky. Já se těším, až odpoledne příjde domů a bude plná zážitků, donese několik obrázků, najde si ve školce kamarády. Když ji ráno odvedu do školky, budu trávit čas s malým miminkem. Je jedno, kdo z nás dvou odvede Emínu do školky, stejně s ní budeme muset všichni vstávat. Když půjdu já, musím obléci miminko, připravit kočárek, pomoct Emíně se obléct, a vyrazit. Pak půjdu domů, a za 3-4 hodiny opět obléknout miminko atd. Moje dcera, která se do školky těší, musí po 3-4 hodinách školku opustit. Ostatní děti si budou hrát, kreslit, běhat po zahradě, Emína natáhne fucka a půjde se mnou a miminkem domů. Doma bude s miminkem, s kterým si zatím nemá co říct, nemůže mu hodit míč, nemůže mu dát do ruky štětec, nemůže se s ním zatím rozdělit o oběd. NUDA. Já na ní bohužel nebudu mít tolik času. Osobně si myslím, že Emína může úplně v klidu s námi a miminkem trávit čas každý večer. S miminkem můžou řádit celou noc a předbíhat se, kdo maminku zavolá jako první. Když bude Emína nemocná, bude se mnou a miminkem celý den, dokonce několik celých dnů. Upřímně si myslím, že mě má občas Emína plné zuby (i naopak) a bude ráda, až jí někdo jiný přečte před poledním spánkem pohádku. Máme přece pro sebe víkendy, večery a rána. Ty rána!! Navíc jak asi bude Emína koukat druhý den ve školce na výkresy a složenou stavebnici, kterou postavily její kamarádi předešlý den, ale odpoledne, kdy ona ve školce jaksi "nemůže být" ?
2) Beru z pohledu učitelky: proč by jako nemohla maminka vyzvednout Emínu ze školky, když je doma s miminkem? Je přece doma! Zvládla jedno dítě, zvládne dvě! Odpoledne nám tu zbyde méně dětí, to je větší pohoda. Naše mámy a babičky to zaké zvládly, tak proč ne ona. Ať se stará!

Zcela upřímně je mi jedno, jak to bylo před 20-30 lety. Já chodila se sestrou do jeslí, pamatuju si to sice matně, ale mamka nás dvě hodila na kolo, přenechala učitelkám v jeslích a jela do práce. Byly jsme tam do odpoledne.
Já si pro svojí dceru přeju, aby si školku užila se vším všudy. Chci, aby si tam našla kamarády, s kterými bude déle než do oběda. Aby je neviděla, jak si jdou hrát s oblíbenými hračkami a já ji mezitím neoblékala bundu. Já ji doma děti ze školky nenahradím. Vážně nedovedu přesně určit, kde je ten zakopaný pes. Školky se otevírají v 7 ráno a zavírají ve 4 odpoledne. Tečka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama