Vyvážená strava

3. prosince 2015 v 15:51 | Yvona
Než jsem potkala manžela a spadla do mateřství a manželství doslova po hlavě, snažila jsem se jíst zdravě a docela mi to šlo. Ovoce, zelenina, obědy ve vegetariánské restauraci, občas pizza, steak. Ale co jsem do sebe nacpala, to jsem vysportovala. Chodila jsem obden běhat, jezdila jsem denně na kole, dvakrát týdně jsem běhala 8 km a dřela na veslovacím trenažéru a málem bych zapomněla, každé pondělí jsem chodila hrát volejbal. Na volejbale jsem totiž potkala manžela. Sportovní postava, hezký chlap a volejbal hrál opravdu moc dobře. Začali jsme spolu chodit a já otěhotněla…ano, čtete dobře, šlo to opravdu rychle! Kromě plánování společné budoucnosti jsem si na budoucím manželovi všimla jedné věci…snědl opravdu všechno a hlavně smažené, mastné a supersladké jídlo. A vzhledem k tomu, že to malé miminko v mém břiše je jeho, tak jsem se musela přizpůsobit. Místo salátů a tmavého pečiva jsem každý den vystávala frontu u Hladového vokna (fast food), doma jsem jedla palačinky, smažené sýry a smetanové brambory. Tyto jídla se totiž ve mně jako jediná udržela. Ale žádný váhový výkyv se nekonal, za celé těhotenství jsem přibrala 12 kg a většinu jsem nechala rovnou v porodnici. Po návratu z porodnice jsem si jako první jídlo dala…to neuhádnete - smažený hermelín.
Týdny ubíhaly rychle, moje tělo jsem vzpamatovalo z porodu a já jsem zatoužila po svém dávném zdravém životním stylu. Začala jsem pohybem, respektive během. Představa jízdy na kole s mojí dcerou byla jednoduše iluze. Moje dcera nemá ráda jízdu na kole. Naše společné maximum je trasa kolem řeky na Hlubokou a zpět a to nadlouho. Jít si zacvičit znamenalo opustit dceru na 2 hodiny a to moje dcera nesnesla. Její řev se linul naši ulicí až do cvičebního sálu. Doma na mě čekal naštvaný manžel a vyčerpaná dcera.
Změna skladby našeho jídelníčku byl opravdu oříšek. Jakmile dcera mohla jíst i něco jiného než mléko a čaj, tak sáhla po domácích hranolkách, bílém rohlíku, hroudou másla a když udělá tatínek k obědu steak, tak se může utlouct. Mimochodem, palačinky k snídani nebo k večeři máme minimálně dvakrát do týdne. Občas se objeví má snaha jíst zdravěji, tak koupím zeleninu na salát a celer s mrkví. " Kde je to maso?" - ptá se manžel, když připravuji oběd. Když se blíží období, které pro ženu nastává jednou do měsíce, dojdu si koupit čokoládu a opravdu se na ní těším. Manžel a dcera ale tuto potřebu vyřeší za mě. Než se stačím podívat do ledničky, zda tam MOJE čokoláda je, tak už ti dva leží na gauči a vedle nich leží prázdný obal od MOJÍ čokolády. Myslí prý na mě, na můj zdravější životní styl.
Jak vylákat manžela s dcerou na vycházku? U nás jednoduchá věc. Manželovi slíbím zastávku v mekáči a dceři posezení v cukrárně. Já tam s nimi jdu taky, takže po 1 kilometru hranolky a po dalším kilometru káva a dortík. Ono se to nakonec vyrovná tlačením kočáru nebo honěním dcery dokola.
Dnes večer jsem doma sama, píšu tenhle článek, cpu se popcornem, jsou tu čtyři čokolády, které jsou potřeba sníst a zítra mě čeká ochutnávka klobásy a sýru. Ale v neděli jdu běhat a v týdnu do sauny.
Pořád věřím ve zdravější životní styl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama