Vánoční dárek

8. prosince 2015 v 22:30 | Yvona
Letos budou Vánoce velmi zajímavé. Do naší rodiny totiž přibude pes. Malé štěňátko, které tu bude se mnou a bude se mazlit, když se manželovi a dceři nebude chtít. Doufám, že bude věrný a oddaný a hravý. Má krásné oči a čumáček...my ho vlastně dáváme dceři jako dárek. Ona na štěněti bude oceňovat něco úplně jiného. Se štěnětem se totiž bude přetahovat o boty, ponožky, své hračky, bude s ní sdílet pelíšek. Za domem máme velkou zahradu a já se konečně dočkám toho, že nám na zahradu nepolezou kočky od sousedů. Ty se tam totiž nějak moc zabydlely. Štěně do jara vyroste a všechny kočky zažene.
Zatím se nemůžeme dohodnout na jedné věci. Kdo že tady té smečce bude velet. Samozřejmě to chce být manžel, ale jakmile jsem nadhodila, že bude muset se psem chodit na cvičák nebo chodit běhat, tak na mě vyvalil oči, jestli jsem normální. On si přece nevezme na cvičák křížence pinče a jorkšíra. Není blázen. Emína má jasno v tom, jak se pes bude jmenovat. Babička má psa Máňu a pro Emínu jsou všichni psi na světě Máňa. Dokonce na psi, které potkáváme na městě, volá: Máňo, ty, ty, ty! Vynadá jim, ani je nezná. Prostě Máňa.
Také nám nastal velice složitý logistický problém. Chceme dosáhnout toho, aby Emína objevila štěně pod stromečkem. Pejska bude z 23.na 24.prosince hlídat švagr s budoucí švagrovou. Jenže ta se do pejska také zamilovala. Bude to smutné, bude to drsné, ale pejska bude muset 24.odevzdat. Nevím, jak vydržím její smutné psí oči. Ale Emíně se rozzáří oči a tchýni při pohledu na pejska pohasnou. Budeme si prostě muset zvyknout na pejska, všichni.
Manžel mi poctivě nosí zprávy o štěněti. Je prý ukňouraný, vyžaduje pozornost, spí v posteli. Tak druhá Emína hadr. Na pejska, Rona mimochodem, se těším, ale zároveň jsem si jistá, že přijdou dny, kdy budu chtít všechny členy rodiny, ano i včetně psa, uškrtit nebo nechat stát na palačáku a utéct. Krásné Vánoce všem!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wendy wendy | 9. prosince 2015 v 10:28 | Reagovat

křížence pinče a jorkšíra... holka, tak na to jsem zvědavá :-)

2 Hanča Hanča | 10. prosince 2015 v 16:42 | Reagovat

Neboj odevzdám ho naprosto v pohodě. Já pejska do bytu rozhodně nechci :) to až do baráčku ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama