Vánoce

3. prosince 2015 v 22:22 | Yvona
Vánoce jsem milovala jako malá holka, Vánoce miluju i jako dospělá.
Není to o dětech, ale o tom, že mi ty světélka, stromečky, cukroví a hlavně punč a svařák, navozují klid v duši. Dárky kupuji už od září, aby mě nikdo v prosinci do obchodu nedostal a peču cukroví, docela dost cukroví. Manžel to tedá odmítá jíst, ale jen naoko, protože to cukroví nějak rychle mizí a Emína to nejí. Emína totiž z každého kousku jen seškrábne čokoládu nebo cukrové zdobení a pak to vrátí zpátky. Polevy na cukroví jsme nakoupili, ale přežily v ledničce jen 2 noci. Pak zmizely.

Vánoce jsou od toho, abych se znovu nadechla, přemýšlela nad uplynulým rokem a zhodnotila situaci, co je třeba v mém životě vylepšit. Tak třeba už druhý rok si říkám, že se musím zklidnit, nebrat nic tak vážně a nešílet z Emíny. Bohužel to nejsem schopná splnit. Ta ostatní předsevzetí plním zodpovědně.
Miluju sníh. Škoda, že na Vánoce není. 9.11.2013 sníh padal. Držela jsem v náručí Emínu a padal sníh. Těšili jsme se, jak pořídíme sáně a budeme Emínu vozit po sněhu. Tak až ten sníh napadne.

Dárky vybírám podle toho, komu je kupuju. Dospělým praktické dárky a dětem naprosto nepraktické blbosti - hračky. Manžel třeba letos dostane kořenky. Celý rok totiž prská, že nemůže najít to nebo to. Emíně jsme letos pořídili kuchyňku. Bohužel to dopadlo tak, že pošta přijela v okamžiku, když jsme byly s Emínou venku. Viděla krabici a co je v té krabici? Kuchyňka. Naštěstí Emína nerozlišuje Štědrý den od ostatních dnů, takže nám tu už dva týdny svítí, bliká a hučí malické vařiče. První den se manžel snažil kuchyňku vypnout. Chyba lávky tatínku, Emína vaří od rána do večera.

Letos jsem pekla cukroví s Emínou. Čekala jsem to daleko horší. Máme tři druhy cukroví, z toho jedno neurčitých tvarů, a dvakrát byla Emína sněhová královna - mouku až za ušima. Pořídila jsem i nová vykrajovátka na perníkového mužíčka. Máme jich plnou mísu, Emína však třem z nich za mými zády ukousla hlavu, ruce a nohy.

K Vánocům dostane Emína psa. Další člen rodiny. Já jsem ho zamilovala na první pohled, Emína ještě neví, že ho opravdu najde pod stromečkem a manžel má ze sebe ten nejlepší pocit. On to totiž celé zařídil. Je mi jasné, že pes zakryje všechny ostatní dárky na světě.Emína bude mít psa a tím Vánoce skončí.

Já jsem letos úplně zapomněla na sebe. Pro sebe nic nemám. Večer jdu do města, koukám na ty světýlka, kupuju punč a je mi dobře. Co jsem nekoupila doteď, nakoupím v lednu ve výprodejích.

Krásné a spokojené Vánoce všem!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama