Tepláky

3. prosince 2015 v 15:33 | Yvona

Jako odpůrkyně, nyní už zřejmě bývalá, tepláků a teplákových souprav mám ve svém šatníků kromě jedněch riflí a černých kalhot TROJE tepláky. Jak se to sakra stalo? Tepláky je to, co jsem si kdysi oblékala na běhání do lesa nebo na procházku po setmění do neobydlené části města. V současné době mám na sobě tepláky pořád, tedy doma. K tomu, abych si tepláky vzala do města, snad nikdy nedojde.

Pamatuji si, jak mi můj manžel říkal, že už se nemůže dočkat, až budu doma nosit staré tričko a tepláky. Já si během té věty myslela něco o konci světa nebo tak něco. Konec světa je tu, vážení. Ještě před rokem a to vím naprosto přesně, protože to má manžel natočené, jsem i nádobí z myčky vyndavala v riflích a halence. Kdyby zapnul kameru dnes, tak se mi bude navždy promítat jeden z mých nejhorších snů - já a tepláky. Také si pamatuji den, kdy jsem šla návštěvě otevřít v teplácích. Byla u nás moje mamka, která ví o teplácích své a já se jí vážně zeptala, zda mám jít otevřít dveře, když nemám na sobě rifle. Ten pohled nezapomenu. Říkal: stejně je to všem jedno. Tepláky jsem si koupila proto, abych se mohla v domácnosti a na zahradě pohybovat a utírat si do nich špinavé ruce a aby mě Emína mohla klidně pocintat nebo poslintat a já nešílela hrůzou. Pak jsem si koupila další. To proto, že když byly ty první špinavé a mokré na šňůře, tak abych měla po ruce druhé, čisté. Třetí tepláky mám na běhání.

Ovšem, vyhlásila jsem teplákům válku. Já totiž ve teplácích i spím, chodím v nich přes ulici do kontejneru a také do garáže vyhodit odpad a to už je sakra na pováženou. Podchytila jsem to myslím včas, protože kdybych šla v teplácích nakoupit a to bych musela přejít dvě silnice a park, tak bych už byla navždy ztracená. Na druhou stranu bych konečně zapadla. Kdo totiž nemá na sobě tepláky, jako by nebydlel v okolí palačáku.

Jít nakoupit v teplácích bylo pro mě nemyslitelné. Jednou, ale opravdu jednou, mě chtěl manžel poškádlit a šel s námi nakoupit v teplácích a pantoflích. Měl hroznou srandu z toho, že od něj jdu kilometr a vůbec na něj nemluvím. Dala jsem mu do ruky těžké tašky a utíkala jsem domů. Je pravda, že se nad tím nikdo nepohoršil, jen já. A věřím tomu, že by byl rád, kdybychom si takhle všichni tři vyšli na nákup v teplácích, ale k tomu mě nedonutí.

Dneska jsem si koupila pyžamo. Ano, konečně budu trochu na úrovni. Já se totiž můžu snažit jakkoliv, ale elegantně zaplout do postele v teplácích a tričku vedle manžela fakt nejde. Pyžamo je na tom stejně jako tepláky - neforemné, vytahané něco. Ale i to něco může být hezké. Co jsem na mateřské, tak jsem vyhlásila nedělní nic. To znamená, že celé nedělní dopoledne zůstáváme v pyžamu a válíme se u telky. Tak od této neděle v novém pyžamu.

Měla jsem za to, že někde v nějakém obchodě existují elegantní tepláky, které si můžu vzít do města. Ne, neexistují. Tepláky jsou prostě tepláky. Jdu si koupit další rifle!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama