Snaha vařit

3. prosince 2015 v 15:50 | Yvona
Nebudu předstírat, že mě někdy bavilo vařit. Nebavilo mě to nikdy. Když mě babička chtěla něco naučit, tak jsem předstírala nutnost jít na záchod. Později místo vaření nebo pečení jsem jela ven na kolo, nebo jsem si četla knihu. Maminka vždy doma uvařila, obchody byly plné polotovarů a restaurace plné jídla, tak nebylo co řešit. Občas jsem projevila snahu a zájem o vaření a to tehdy, když se na obzoru objevil muž. Dojem jsem udělala a to bylo vše, dál už se to obešlo bez jídla.
Kámen úrazu nastal v období, kdy jsem potkala svého muže. První muž, kterého jsem si chtěla vzít a mít s ním děti. Vyučený kuchař. Pro děti a vnoučata máme připravenou historku o tom, jak mě utáhl na palačinky. Samozřejmě jsem chtěla udělat dojem i já a tentokrát jsem si chtěla svého muže i udržet. Začalo intenzivní studium receptů a intenzivní snaha něco dobrého uvařit a upéct. Stála při mně štěstěna, protože má první večeře se povedla. A to je konec mého příběhu o vaření. Po pár týdnech převzal vařečku manžel a vařil a vaří doposud a výborně.
Bohužel můj osobní kuchař občas vyhlásí volno, jde do práce na ranní a přichází domů hladový. Hladového manžela si umíte všichni představit. Je řada na mě, abych nakrmila sebe, dceru a manžela. Složité recepty nečekejte. Jednu věc těm našim západním, německy mluvícím sousedům závidím: Eintopf. To se hodí všechno do jednoho hrnce a vaří. Nikoho nepřekvapí, že můj nejoblíbenější recept je dát maso, zeleninu a brambory do pekáče, strčit do trouby a čekat, až se to upeče. Přiznávám, že v původním znění receptu bylo upéct maso zvlášť, brambory uvařit zvlášť a zeleninu připravit na nějaký, pro mě cizí způsob. Proč se s tím tak složitě prát? Další můj oblíbený recept je rozválet listové těsto, dovnitř dát vše potřebné, zabalit a dát upéct. A polívka? Přece Eintopf. S dcerou je to ještě jednodušší. Miluje kolínka s kečupem, kolínka se sýrem, knedlík s omáčkou od babičky, chleba s máslem a cokoliv z restaurace.
Miluju podzim a zimu. Nesnáším léto. Jediné, co se na létě dá přežít, jsou grilovačky. Dáte maso na gril, po pár minutách dáte na talíř, přidáte hořčici, marinádu, chleba a je hotovo. A když k tomu přidáte zdatného obsluhovače grilu, máte vyhráno.

Jo, když si to někdo umí zařídit a vezme si vyučeného kuchaře, nemusí se potit u plotny a nemusí vymýšlet jídelníček. Jsem prostě dobrá!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama