Pomocnice

10. prosince 2015 v 22:00 | Yvona
Dalo se tak trochu čekat, že Emína zdědí tatínkovi geny a od narození bude v jedné ruce držet vařečku a v druhé pánvičky na steaky. Splnilo se to, nemá cenu to zapírat. Jakmile nás vidí v kuchyni, hned běží pomáhat. Usadíme ji na linku a dáme jí úkol. Očička se rozzáří a jdeme na to. Nejčastěji s Emínou vaří manžel. Začne to ideálně. Manžel dá Emíně pokyny a Emína kývá hlavou, jako že rozumněla všemu, co jí šéfkuchař řekl. Této idyle dávám většinou tak minutu dvě. Pak už jen slyším: Emíno ne, takhle se maso neklepe, tolik soli ne, Emíno. Někdy to skončí happyendem, kdy ti dva se dokážou domluvit a jídlo společnými silami uvaří. Někdy to ovšem končí slovy: Yvčo, vem si jí.
Nedávno manžel Emínu naučil jednu úžasnou věc. Lepit si bramborové slupky na obličej. Paráda!! Já si musím taky povinně nalepit slupku. Tohle rozhodně fotit nebudu. Taky dostala do ruky paličku na maso. Maso naklepané, prsty naklepané, ale prkénko stále drží. Nejednou se společené vaření neobešlo bez pláče. Emína chtěla, manžel nechtěl, já chtěla povolit, neprošlo to atd.
Od jisté doby si na Emínu dávám pozor a to při přípravě těsta na palačinky. Ve vaření jsem minimalista, zvlášť když my s Emínou sníme tolik, co domorodec v Keni. Vyndala jsem na linku pytel mouky. Do mísy jsme rozklepla vajíčko, přidala trochu mouky, a sehna jsem se do ledničky pro mléko. V nestřeženém okamžiku Emína nasypala do mísy tolik mouky, že ze 4 palačinek bylo 10 palačinek a to se opravdu nedá sníst na posezení. Co se týká pečení cukroví, na to jsem se letos moc těšila. Emína je větší a velmi ráda pomůže. Těsta jsem promíchavaly rukama. Obě dvě s vyhrnutými rukávy. Emína měla obrovskou radost, že má ruce zapatlané od těsta. Válení těsta, vykrajování, to vše proběhlo v pohodě. Ani jsem nevyndala plech z trouby a už slyším: já chci, já chci, ňami. Letos toho cukroví máme o poznání méně než vloni. No co, kdyby došlo cukroví dříve, tak stačí doběhnout do jednoho super pekařství v centru. Já už totiž letos nepeču.
Emína nezdědila jen radost z vaření, ale také pořádkumilovnost po mně. Když něco vylije, hned to běží utřít, vyhazuje odpadky (i po tátovi), tuhle jednou místo koupání drhla celou vanu, vyndavá nádobí z myčky. Zametá, vysává, radost pohledět.
Emína, pomocnice, práce všeho druhu!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama