Nákupy

3. prosince 2015 v 15:47 | Yvona
Díky dětem příbuzných a kamarádek jsem věděla, že nějaké hračkářství, kde se sežene spousta hraček a blbin, existuje. Začínám čím dál tím víc na sobě pozorovat, že do hračkářství chodím čím dál tím častěji, a kupuju hračky a blbiny. Dneska večer, až má sladká dcera usne, budu vyřazovat právě ty hračky a blbiny, které jsem kdy nakoupila a určitě ještě koupím a které se k nám nějakým způsobem dostaly. Děkujeme Ježíšku, ale jde to z domu. Emína má 5 panenek, každá umí něco jiného, dvě dokonce vydávají zvuky, což pro mě opravdu není balzám na nervy. Sotva přestane fňukat Emína, začne fňukat panenka a naopak.
Řekla jsem si, ne, přísahala jsem, že do dvou let mé dcery nebudu řešit oblečení. Do poslední chvíle jsme s manželem nevěděli, zda se mi narodí holka nebo kluk, takže Emína nosila hnědou, tmavě modrou, občas červenou (mé tajné nákupy na internetu) a hodně oblečení na sobě mělo autíčko. Oblečení jsem dostala nebo zdědila, ale Emína nedávno oslavila druhé narozeniny a pro mě začínají žně. Žádná odřená kolena, žádné bláto za ušima, Emína vypadá docela čistě a může tedy nosit pěkné, hlavně holčičí, oblečení. Mám to docela jednoduché, v každém supermarketu nebo obchodu s oblečením mají dětské oblečení. Máma počká, dcera ne. Vybírá si trička, svetry, kalhoty. Jednou jsme nakupovali i s tatínkem a Emína dostala tričko s dinosaurem a tmavě šedé tepláky. Tak takhle ne táto! A ještě lepší je skutečnost, že se spousta oblečení dá koupit přes internet. Aleluja! Z tepla domova a bez sprintující dcery mezi věšáky můžu vybírat. To, že nějak častěji chodím na poštu pro balíky, manžel nestihl zaregistrovat. Zatím….
Poté, co Emína začala jíst pevnou stravu, začali jsme nákupy brát trochu vážněji. Co takové dítě vlastně jí? Kaše u nás propadla hned. Manžel trval na tom, že musí jíst maso, hodně masa. Spíš je masožravec manžel, takže to bral za jedno. A zeleninu a ovoce. A bonbony. A hodně čokolády. Máme hodně velké štěstí, že nikdo z nás nemá na nic alergii a ještě si to pojistíme čokoládou, ta je přece zdravá. Dokud byla Emína miminko, seděla poslušně v košíku a neremcala. To se s dnešními nákupy nedá srovnat. Tohle ne, toho víc, tohle je ble a bonbony po třech baleních. Že si nestačím vzít ani plechovku tuňáka nebo v klidu nakoupit zeleninu, to je druhá věc.
Tento týden jsem si užila nákupy. Koupila jsem si oblečení jen a jen na sebe. Emína teda byla se mnou, ale byla v klidu. Seděla v kočárku a tiše se dívala, jak si máma vybírá trička. Díky dcero, jsi nejlepší parťačka na nákupy, ale tátovi o tom neříkej!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama