Mýval

19. prosince 2015 v 23:06 | Yvona
Máme doma mývala. Není to obyčejný mýval, měří totiž 180 cm. Takového mývala by nikdo jiný doma nechtěl. Náš mýval chodí každou noc k nám do ledničky a není zaručené, že to, co do ledničky ukládáte veřer, ráno bude.
Začalo to celkem nevinně. Emína začala jíst jogurty, lipánky a já čokolády. Každé ráno jsem ledničku otevírala s tím, že lipánek nebo čokoláda tam stoprocentně je. Nějakou dobu mi to trvalo, než mi došlo, že nejsem blázen.
Byla jsem celkem trpělivá, manžel se totiž nesnažil svou noční žranici maskovat. Ráno jsem nacházela prázdné kelímky, umaštěné talíře a papírky od sušenek hned vedle gauče, kde manžel spal. Začala jsem před manželem tajit přesný počet sušenek a začala jsem je schovávat do skládku na chodbě. On to vyčmuchal, šel za vůní oleje a čokolády. Hra na schovávanou mě přestala bavit.
Jednou ráno jsem na něj udeřila. Snídaně byla sežraná a já jsem měla chuť zrovna na to, co není, zákonitě. Už jsem toho měla dost. "Kde to je? Tys to sežral? A co budu jíst já?" Manžel rozlepil oči, a začal se vymlouvat na to, že to on ne, že to mýval, že on opravdu celou noc hlídal ledničku, ale mýval mu proklouzl a všechno sežral.
Aby to nebylo málo, mýval začal řádit i ve dne, a dokonce ve druhém patře u rodičů. Začalo se jim tam taky ztrácet jídlo. Ale začali využívat situace a v ledničce nechávali zbytky schválně. Fungovalo to, mýval se nechal přilákat.
Časem jsem si na mývala zvykla, je součástí naší rodiny, která se rychle rozrůstá, už dva dny máme psa. Mýval a pes drží při sobě. Je 11 hodin v noci, já píšu tento článek, manžel - mýval si hřeje jídlo (zítřejsí oběd) a pes dostává kostičky. To je život!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketa Marketa | 30. prosince 2015 v 20:04 | Reagovat

Tak tuhle situaci, kdy se rano probudis a dala by jsi si na snidani to co večer v lednici bylo a rano už to tam není..znam uplne presne..takze taky mame doma myvala:) :)

2 Yvona Yvona | 13. ledna 2016 v 12:48 | Reagovat

[1]: Dneska jsem si všimla, že mýval začíná vyžírat kolekci, která je schovaná ve skládku. Vzdávám to!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama