Kde? Co? Proč?

24. prosince 2015 v 12:04 | Yvona
Tyhle otázky byste čekali u dítěte, u batolete. Ne, takové otázky má nejčastěji můj manžel. Emína tedy ještě nedospěla k tomu, aby se ptala proč a proč. Ale je jasné, že mě manžel připravuje na to nejhorší v období dětství každého potomka. Připravit si milion odpovědí a hlavně se nesplést, a neříkat jednou to a podruhé něco jiného, to je kámen úrazu.
Například, manžel jde vařit. Paráda, říkám si, mám to dnes bez práce. Ovšem, tím začíná palba otázek: kde máme hrnec ( v myčce), kde máme mísu (v myčce), koupila si ty vajíčka (ano), a maso (ano), máme mouku (ano) a proč je to v ledničce takhle poskládané (jako vždycky). Prvních pár otázek odpovídat zvládnu, pak už začnu malinko vřít a pak se manžela na rovinu zeptám, jestli tady vůbec bydlí. Ledničku máme 2 roky úplně stejně malinkou, takže se tam nic nevejde a skládáme to systémem "narvutotam". Na chodbě máme potravinový sklad a co není v ledničce, to je ve skladu. Tento týden například jsem manželovi nakoupila vše, co požadoval. Během jeho otázek jsem oblékala Emínu, myslela na to, že mám obstarat žárovky, dojít na poštu a do toho se můj manžel dožadoval oleje, který máme přece ve skladu. Dovolila jsem si na něj zvýšit hlas - nevím, podívej se sám. Takže já plaším, já se stresuju.
A nejlepší bylo, když mě manžel zavolal k ledničce, ukázal na dvířka do mrazáku a ptal se mě, co to je. Dvířka do mrazáku? Ne, co je v tom mrazáku. Zlato, v mrazáku máme knedlík, borůvky, zeleninu, lososa....ano, losos. A proč ukazuješ na dvířka? Protože. Ale na tom obalu je napsané: LOSOS. Ne, to mi musíš říct ty.
Naučila jsem se mu odpovídat po jeho vzoru: nevím, nemám čas, ukaž. Už to manžela začíná drobátko zlobit anebo a to je nejlepší odpověď: udělám to sám. Fakt? To jsi moc hodný.
Kam jdeme? Do té restaurace, jak jsem ti říkala před 5 minutami. Ne, to jsi mi neříkala. Říkala. Neříkala, to jsi mi v životě neřekla. Kde mám kalhoty? Ve skříni. V jaké skříni? Děláš si už ze mě srandu? Ta skříň má rozměry 2x3 metry, že bys ji fakt přehlídl? Kde mám batoh? Kde mám tričko? Kde je to cukroví? Kde je víc cukroví?

Moje nejčastější otázky na manžela jsou: Kde máš Emínu? Kde máš psa? Na obojí většinou slyším: nevím.
Nechápu, jak se manžel dokáže zaobírat otázkami ohledně triček, kalhot a jídla. Mně úplně stačí, když mi řekne, kde máme dceru a psa, to mi bude bohatě stačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama