Hledání práce

3. prosince 2015 v 15:34 | Yvona
V červnu 2013 jsem šla do práce naposledy, byla jsem těhotná…
Při svém posledním pohovoru jsem slyšela otázku: plánujete děti? Moje odpověď: ne. A byla to pravda, neměla jsem přítele, bydlela jsem sama a chtěla jsem se realizovat ve společnosti se zahraniční spoluprací. Umím anglicky, německy a rusky a v době jsem odcházela z logistické firmy, takže zkušenosti ohledně plánování, logistiky a obchodu jsem měla. Přijali mne. Kvůli zkušenostem možná, kvůli bezdětnému stavu určitě. Po 3 měsících ovšem následoval "šok" - potkala jsem skvělého chlapa a otěhotněla jsem. Věřte mi, nikdo to neplánoval. Můj šéf byl velkorysý, nevyhodil mne.
Jsou to dva roky, co je naše dcera na světě a já jsem se rozhodla jít do práce…sepsala jsem životopis, udělala si mezinárodní zkoušku z němčiny, každý den čtu noviny, aby mi nic neuniklo a dále se vzdělávám v MS Office a přesto….
Můj životopis putoval do větších a velkých firem v ČB.Velké firmy jsem si vybrala záměrně, protože po letech strávených v menších firmách jsem chtěla postupovat výš a mít větší zodpovědnost a zúročit své zkušenosti z logistiky, mezinárodního obchodu a zákaznického servisu a také jsem chtěla svojí komunikaci v angličtině, němčině a ruštině posunout na vyšší úroveň. Požadavky pracovních pozic odpovídaly tomu, co mohu nabídnout. Pracovala jsem od 20 let. Vysoká škola mne lákala, ale nechtěla jsem být závislá na rodičích a nastoupila jsem do pracovního procesu, který mne toho hodně naučil.
Jedna velká firma v ČB vypsala požadavky na pracovní pozici referentky. Poslala jsem životopis. A výsledek? Nedostatečné vzdělání. Zamrzí, ale životopis posílám do další firmy. A do další a ještě do jedné. Obratem dostávám odpověď od personalisty, že bohužel. Před pár dny jsem měla telefon z jedné nadnárodní firmy, že je můj životopis zaujal, a pak přišel ten dotaz: A co děláte teď? Odpověděla jsem, že jsem v současné době na mateřské, ale chci nastoupit do práce. V telefonu jsem slyšela jen: aha, tak Vám dáme během týdne vědět. Druhý den mi přišel zamítavý e-mail, že byl přijat jiný uchazeč.
Takže začnu svůj životopis psát jinak:
Vážení zaměstnavatelé a personalisté,
velmi mne zaujala pracovní pozice, kterou jste uveřejnili na Vašich firemních stránkách. V příloze zasílám svůj životopis a průvodní dopis o mých dovednostech.
Jsem velice schopná organizátorka: během těhotenství jsem organizovala přestavbu a zařízení bytu a svatbu. Náš kalendář je plný akcí a úkolů, které je třeba vyřešit a splnit. A úkoly se plní.
Nebojím se změn: během jednoho týdne se můj život otočil o 180 stupnu, odešla jsem ze zaměstnání a musela jsem svůj život totálně přehodnotit a učila jsem se žít s chlapem, kterého jsem znala cca 8 týdnů
Jsem flexibilní: ráno, v poledne, večer, vždy k dispozici. Nejlépe to vystihnul můj manžel. "já jsem tě zažil vyčerpanou, hladovou,ale jela si dál."
Jsem schopná pracovat pod stresem
Jsem pracovitá: během mateřské jsem se připravovala na přijímací zkoušky na VŠ, na mezinárodní zkoušky z němčiny (na VŠ jsem se dostala, ale manžel změnil práci, takže se nám zhroutil systém hlídání)
Plním své úkoly svědomitě a zodpovědně. Důkazem je naše dítě, které je ve 2 letech samostatné a může jít klidně do školičky, fungující domácnost a plná lednička.
Nové úkoly jsou pro mne výzvou: v 31 letech jsem se naučila vařit, péct a starat se o zahradu. Mám na starosti úřady, umím se zeptat a efektivně vyřešit úkol.
Chci pracovat. Práce mi chybí, chci se znovu realizovat v pracovním procesu. Mám práci ráda a na výsledku je to vidět.
Vysokou školu nahrazuje následující zkušenosti: logistika cca 5 let, mezinárodní obchod cca 4 roky, zákaznický servis cca 10 let

Mé nedostatky: nežehlím, a nesnáším mytí oken.

Pokud Vás můj životopis a průvodní dopis zaujal, budu se těšit na naši budoucí spolupráci.
Jsem s pozdravem….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama