Fotografování

15. prosince 2015 v 12:37 | Yvona
Máme doma 3 fotoalba, a na stěnách jsou rozvěšené zarámované fotky. Na fotkách je z velké míry manžel a Emína. Důvod je jednoduchý - manžel neumí fotit. Tvrdí, že jo, ale stačí se podívat na fotky z minulých narozenin. Kde je blesk? Nehejbejte se! Já to říkal. To je blbej foťák! Atd. Fotoaparát jsem kupovali minulé Vánoce a fotí moc dobře, to vím zase já. Nejsem žádný expert, jsem cvakací typ. Cvakám, cvakám a vznikne pár hezkých fotek. Umím si poradit s tím bleskem.
Na druhou stranu manžel rád točí. Vzniklo několik milých videoklipů, které mám uložené a s Emínou se naně koukáme.
Vloni jsme jeli na dovolenou na Šumavu. Nebylo ani léto, ani zima, takže sezona nebyla určitě, podle počtu turistů. Chtěla jsem po manželovi, aby nám s Emínou udělal společnou fotku. Řekla jsem mu, kam si stoupneme, jak chci , aby ta fotka zhruba vypadala. Ani jsme nedošly na "značku" a manžel cvakal. Ani jsme se neotočily čelem k manželovi a už cvakal. Pak už mi došla trpělivost a řekla jsem mu, ať si to fotí, jak chce. Příkaz splněn.
Když fotím jeho, tak fotky musí projít přísnou cenzurou. Tuhle vymaž! Tuhle ještě nech, na tu se podívám později! Atd. Dělat rozhovor s celebritou by bylo lehčí. Nicméně mu to na fotkách sekne, fakt. Slyšela jsem chválu od několika žen v mém okolí. Bohužel, na mé fotky nereagují lidé tak často. A věřím tomu, že je to kvůli tomu, že manžel neumí fotit. Neumí odhadnout úhel, světlo, podbarvení. Jsem na tom prostě lépe. Ale pšššt!
Někdy s Emínou vezmeme album, prohlížíme fotky a já ji s klidným srdcem můžu ukazovat fotografii a přesně vím, kdo z nás fotil.
Emína se naučila fotit s mým mobilem. Katastrofa! Tu prst, tu noha, tu něco rozmazaného. Celá tatínek!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama