Dovolená

3. prosince 2015 v 15:36 | Yvona
"Jedeme všichni!!" tuhle větu vypustil můj manžel z pusy a já si šla nalít víno. Dovolená, naše dovolená jen o dvou lidech, dospělých lidech, na Šumavě, byla nenávratně ztracena. Emína je s námi pořád, byla s námi na dvou dovolených a teď s námi pojede zase. Nejen, že jsem musela přebalit zavazadlo a vznikly z toho tři, ještě větší, ještě jsem musela jít nakoupit. Dětské jídlo. Doma jsme nechali alkohol. Při těch zavazadlech a kolech se divím, že jsme ještě nekoupili autobus, ale vešlo se.
Místo toho, abychom si během cesty s manželem povídali a poslouchali rádio, nebo se někde zastavili na oběd, jsem seděla u Emíny a pozorovala, jestli nečůrá nebo neblinká. Žvatlala jsem jí pohádku a hladila, aby vydržela ty dvě neuvěřitelné hodiny v autosedačce. Kvilda byla na dohled a já se hrozně těšila na pekárnu a koblihy se šlehačkou. No tak super to zase nebylo, protože Emína běhala po pekárně a hledala kočku. Našla ji, a chtěla ji pořád hladit. Taky nechtěla koblihy. Čekal nás výlet na kolech. To už jsem se přestala těšit, protože mi bylo jasné, že Emína na kola přece nechtěla. Při dost častých proměnách počasí na Šumavě jsme během 15 km zažili sníh, slunce i vítr. Posledních 5 km Emína nezvládala. Bylo to z kopce, foukal vítr a Emíně byla zima. Probrečela to. Nasedli jsme do auta a začal pořádný slejvák. Stihli jsme to akorát. Ještě přejet do penzionu.
Jediné dítě v penzionu plném dospěláků je velice zajímavá věc. Všichni si ji zamilovali, ale na pokoj ji nechtěl nikdo. Večer jsme chodili kolem penzionu a uspávali Emínu v kočárku. Opatrně přenést do pokoje, nedělat hluk, nepouštět televizi moc nahlas a spát. Jeden den dovolené byl vyčerpávající jako brigáda v JZD. Padli jsme do postele. Po pár hodinách spánku, uprostřed noci, se stal skutečností ten nejhorší sen o dovolené. Emína se probudila. Byla vzhůru a chtěla jíst, povídat si, číst a běhat po pokoji. Jak je to sakra možný? Kdo mě takhle trestá? Vzbudila i manžela. Noční show. Po chvilce totálního vytočení Emína řekla nové slovo: lyže. To nás ten vztek přešel. Vzdali jsme to, Emína je vzhůru a nikdo jiný si s ní číst nechce. Jsme na to my dva.
Druhý den byl v plánu výlet. Byla ale zima, fakt zima a tak jsme si naplánovali cestu domů. Oklikami a vesnicemi, abychom si cestu zpestřili. Ona vlastně ta dovolená už zpestřená byla. Máme fotky z dovolené, zážitky z dovolené, ale chvíle o samotě ve dvou tak napůl jedna. Jsme doma!! Doma je nejlépe.
Další dovolená zatím v plánu není. Jen Silvestr, který budeme zase trávit ve třech, rozhodl manžel. Prý to bude fajn. Když myslí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama