Baarovka

6. prosince 2015 v 6:59 | Yvona
Baarova ulice, neboli baarovka, byla pojmenována podle českého kněze a spisovatele J.Š. Baara.
Ulice je dlouhá necelý kilometr a široká cca 3 m dle šíře jednosměrky a vede od Mariánského náměstí až k nádraží, pro řidiče motorových vozidel naopak. Je součástí Pražského předměstí a je strategicky umístěná tak, že se pěšky dostanete na Lannovku, nádraží, do parku na Sadech, zkrátka, kdo bydlí u nás v baarovce a nemá auto, nemusí zoufat.
V ulici najdete skoro vše, od škol, firem, kadeřnictví, autoopravny až po speciální středisko, které se zabývá jedním ze smyslů, který poslední dobou zanedbáváme, a tím je řeč. Většina z nás přešla na sms a email, jako třeba já. Najdete tu dvě hospody. Kdo hledá obchod s potravinami, nenajde, ale co se týče vedlejších a kolmých ulic, potraviny jistě seženete. Na Palackého náměstí to trvá 5 minut svižné chůze.
Před pár desítkami let byla tato ulice chmurným místem se starými činžovními domy. Za posledních pár let tu vyrostly nové domy s pěknými bytu, staví se dál a několik domů stále čeká na opravu. Byty pro rodinný život tu seženete za minimálně dva milióny korun, což svědčí o tom, že čtvrť podél této ulice se stává tou lepší. Bytové domy mají velký dvůr s parkovacími místy a také zahradu většinou ke společnému užívání. Ovšem dětské hřiště tu nehledejte.
Restaurace Baarovka je příjemná, s dobrým pivem a chutným obědovým menu. Jestli pracujete poblíž, na oběd zajděte tam. O hospodě U Šimona se na webu vedou různorodé diskuze, o úrovni můžeme i nadále polemizovat. Dvakrát do měsíce se zde konají trhy U Vrby. Ne úplně v baarovce, ale z baarovky se tam dostanete. Chodí se tam na snídani. V baarovce se také nachází jedna zajímavost a památka - dům postavený před mnoha lety a chátrá. Dokud stojí, přijďte se na něj podívat.
Parkování je zde ošemetné, ale to může říci v dnešní době kdokoliv z Českých Budějovic. Bytové domy mají sice svá parkovací místa, ale stává se a to docela často, že lidé z centra parkují svá auta před dům, kde parkují jeho obyvatelé, takže nastává svízelná situace. Placené parkoviště se tu nachází a je plné.
Bydlet zde v baarovce a užívat si klidného života je možné, večer si vyjdete do centra na vínko a nemusíte ani volat taxíka, aby Vás odvezl domů. Existuje několik zkratek a kliček, které Vás spolehlivě dostanou domů.
Jestliže trénujete na noční běh s datem v příštím roce, stačí začít u nádraží, proběhnout baarovkou, před Mariánským náměstím uhnout, běžet zpět ulicí B.Smetany k nádraží a takhle si dáte ještě dvakrát a jste v cíli. Praktikuji a můžu jen doporučit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama